| NonameQWERTY a întrebat:

am facut o boxa cu bluetooth, bluetooth-ul are un fond neplacut, cum as putea scapa de el.
https://imgur.com/a/EETIUDS modulul bluetooth.
Energia se ia de la o baterie de telefon.Amplificatorul este PAM8403
https://imgur.com/a/bOQXG63.Multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa folosesti condensatoare de decuplare pentru alimentarea fiecarei placi, iar punctele de masa sa nu se intersecteze.

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai trebuie sa respecti schema. vad ca acel PAM este pentru doua boxe, cred ca 2x3w. ai o alimentare de 5v. o intrare stereo si doua iesiri pentru boxe

| NonameQWERTY explică (pentru Bula):

Pai as dori sa folosesc doar o sursa

Bula
| Bula a răspuns (pentru NonameQWERTY):

Si cu sursa vei avea probleme asemanatoare daca nu respecti cele descrise de mine, inainte!

| NonameQWERTY explică (pentru Bula):

Am vazut pe Youtube ca trebuie sa scot un rezistor de 0 omi, findca el face acest fon. Pai la mine sunt 4 rezistore si nu stiu pe care sa-l scot

Bula
| Bula a răspuns (pentru NonameQWERTY):

"Rezistor de 0 Ohmi" nu exista.
Orice material conductor electric are rezistenta mai mare ca 0, chiar daca e doar o bucata de sarma.

In rest, mai degraba ar trebui INTRODUSA o rezistenta (sau bobina de soc) intre alimentator si condensatorul de deparazitare.