| ALEXXXL19 a întrebat:

Am folosit un program sa vad daca are hdd probleme si nu are dar am intampinat o problema dupa terminarea programului am primit asta si porneste doar daca ii introduc un stick cu windowsu pe el si ii dau sa porneasca fara sa apas nimic doar conectat si imi pornete bine va las un link catre poza, Multumesc
https://photos.app.goo.gl/nO7zck7DUUBWOPg43

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Restaureaza pc-ul la un moment anterior sau reinstaleaza windows! S-a produs o eroare in windows ce nu se mai poate remedia. Alege una din cele 2 optiuni! Bafta!

4 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Ai setat windowsul ca stickul sa fie un hdd extern bios si imagine bootabila daca ai pe stick si reinstaleaza windowsul

| flixbuster a răspuns:

Nu stiu daca HDD-ul tau avea sistem de operare inainte de verificare dar acum sigur nu mai are (no bootable device asta inseamna, nu gaseste nimic cu un sistem de operare valid pe el). Posibil sa fi facut un low level format sau un zero-fill in teste.

Trebuie sa instalezi un sistem de operare pe HDD.

De pe stick porneste pentru ca neavand nimic altceva cu sistem de operare, porneste de pe singurul dispozitiv care are asa ceva (adica de pe stick cu kit de Windows, cand acesta este cuplat).

| andrefrancais a răspuns:

Baga un stick cu windows
Da next, repair your computer
dau daca nu merge da next install now si vezi daca iti vede partitiile
daca nu le vede rip hardul si du-l la service pentru recuperarea datelor.

| ALEXXXL19 explică:

Am rezolvat am reinstalat Windowsu de la zero. Și problema a dispărut