| Madrill a întrebat:

Am o problema cu TV Samsung 32M4002, in sensul ca PC-ul nu-l mai recunoaste ca monitor pe una dintre interfetele HDMI. TV-ul are doua interfete si cea destinata pentru conectarea laptopturilor si calculatoarelor (cum este specificat in manualul de utilizare) este cea pe care am folosit-o pana astazi cand nu a mai vrut sa se conecteze, respectiv HDMI2. Cand apas Source pe telecomanda si selectez HDMI2 il vede conectat dar cu lipsa semnal iar la PC cand intru la Screen Resolution la display nu detecteaza Samsung ci doar Lg (monitorul). Daca repet aceeasi pasi (cu acelasi cablu) si introduc cablul in TV pe HDMI1 totul este in regula. Am incercat alte doua cabluri, noi amandoua si tot nu merge pe HDMI2. Mentionez ca in meniul Tv-ului cand HDMI2 este conectat, iconita este colorata iar cea de la HDMI1 se vede transparent, si vice versa. Care este motivul pentru care HDMI2 nu mai functioneaza? Poate unii dintre voi au intampinat aceeasi problema. TV l-am cumparat nou acum doua luni.
P.S. Placa video nu a primit nici un update.

2 răspunsuri:
| CristiMihai23 a răspuns:

Ai putea sa incerci, sa scoti monitorul de la calculator.Nu sunt sigur ca aceasta metoda va functiona, dar incearca! Mie mi-a mers happy

| Madrill explică (pentru CristiMihai23):

Nu. Nu merge nici asa.