| RaduZ20 a întrebat:

am gasit un procesor i5 9400F 2. 9gHz dar zice ca este fara grafica integrata. Ce poate insemna asta? Am placa video daca la asta se refera

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Exact cum suna, acel procesor nu are placa video integrata (acel Intel HD graphics) si este dependet de o placa video dedicata.Cu alta cuvinte, atata timp cat ai o placa video dedicata poti folosii calculatorul normal.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Da, daca ai placa video e in regula.
(Grafica integrata iti da semnal pe monitor in lipsa unei placi video, deci poti folosi doar procesorul fara placa video atunci cand nu te joci sau nu folosesti programe care au nevoie de o placa video: programe de editare video/foto, etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă ca nu are o placa care vine o dată cu procesorul, adica HD graphics atata timp cat ai o placă video, nu ai nici o problema!

| Bizon95 a răspuns:

Se refera la faptul ca daca vrei sa faci un sistem cat mai ieftin poti sa iei un procesor cu placa video integrata si sa nu mai dai bani pe placa video separat

daca tu ai deja placa video, e foarte bine ca nu are placa video integrata, ar costa mai scump asa!