| AndreiNecoara a întrebat:

Salut! am o placa video nVIDIA gtx 1050 si o placa de baza
MSI A320M-A PRO, Socket AM4

si as dori sa cumpar acest procesor: https://www.emag.ro/......DTYT6MMBM/

ce ziceti corespunde cu placa video?

ps; dau funda!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu cumpara proceosr Intel ca placa ta de baza nu este pentru Intel, este pentru AMD sochetul ala AM aia inseamna.

Placa video nici aia nu-i compatibila cu placa de baza.

Procesoare ce poti folosi :
-generatia 1-2-3 AMD Ryzen si folosesti placa grafica Radeon, sau radeaon vega
-athlon X4 Desktop Processors

Memory DDR4 - 1866/ 2133/ 2400/ 2667/ 2933(OC)/ 3200(OC)+ MHz, 64 gb MAX -2 stickuri de cate 32 gb fiecare maxim.

Hard, poti folosi de toate neamurile, dar pana in SSD M.2 PCIe 3.0

Deci tu ai placa de baza pentru AMD si vrei sa folosesti componente de la Intel.