| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Am instalat Windows 7 din nou pe vechil meu pc, dar nu mai gasesc driverul de la placa video, am gasit driver-ul de la windows xp, dar nu functioneaza.
Placa video este integrata, se numeste Intel 82865g Graphics Controller, si numele la driver este ialmnrt5.
Problema e ca nu pot deschide setup-ul deoarece imi da eroare de compatibilitate.
Am descarcat si varianta ialmnrt5.zip si am facut asa Device Manager > Add hardware > Graphics > Have Disk > si am ales ialmnrt.inf, dar da eroare inainte sa se instaleze...
Inainte sa restalez Windows 7 am gasit driver in windows update dar acum nu este...
Ce ar trebui sa fac sa instalez driver-ul?
DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| Georgescu_Mihaela_1977 a răspuns:

Ti recomand sa descarci dupa siteul oficial al placii tale de baza driverul acesta fiind si pentru placa video. sper sa iti fie de ajutor raspunsul meu

| Codrin_Maricari_1991 a răspuns:

Incearca sa o instalezi printr-un program de update la drivere automat. Cum ar fi Driver Genius Profesional.

| Bosancu10 a răspuns:

Ai incercat sa descarci driver genius ca isi cauta driverul