| AlexMk5 a întrebat:

Am nevoie de parerea voastra! Am un mouse wireless model http://www.pcgarage.ro/mouse/canyon/cne-cmsw3-black/, desi nu mai tin minte daca e luat chiar de acolo...
In fine problema e ca de cateva minute a aparut problema ca atunci cand mut mouse-ul in dreapta se duce in sus, stanga e in jos etc... asta a aparut dupa vreo 4 luni aprox. Care ar putea fi problema? Please help!

7 răspunsuri:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Intră la setările mouse-ului, e posibil să fie inversate axele!

| AlexMk5 explică (pentru Florin_Chiba_1988):

Poti fi un pic mai detaliat ca fiind dispozitiv periferic si evident ca fiind wireless il folosesc la laptop imi da doar detalii despre el si driverele lui instalate. setarile pot sa le fac numai la padul laptopului :/

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru AlexMk5):

Păi din ce mi-ai spus am înţeles că direcţiile pe care se deplasează sunt cam inversate. Ca orice periferic folosit la un sistem, fie el, desktop sau laptop are setări pe care le poţi modifica sau regla după preferinţe. Aşadar nici mouse-ul nu face excepţie!

| AlexMk5 explică (pentru Florin_Chiba_1988):

Ok. asta am inteles. dar nu stiu unde ""pff"*** as putea sa schimb setarile acestui mouse din moment ce in mouse in control panel apar doar cele pentru padul laptopului iar la sectiunea dispozitive si alte periferice sau mouse.uri si alte dispozitive de indicare pot doar sa vad doar starea dispozitivului si driverelesale. nimic legat de butoanele acestuia sau axele de directie...

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa-i schimbi bateria.

| AlexMk5 explică (pentru Salontanul):

Am incercat, si tot nimic.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru AlexMk5):

Încăpăţânat se pare. Încearcă să îi bagi un mouse cu mufă USB, şi vezi dacă merge corect. În caz contrar e posibil să fie afectat sistemul de operare. Posibil!