| anonim_4396 a întrebat:

Am o cartela SIM noua pe Digi. Cand am bagat-o si am pornit telefonul mi-a aparut la notificari "Cartela SIM incorecta, Retea blocata la introducerea cartelei SIM" și mi-a apărut o chestie în care zicea sa introduc codul PIN, iar eu l-am introdus corect dar spune deblocare nereusita sau ceva de genul. Asta inseamna ca telefonul imi e blocat in alta retea? Il am de pe Emag iar cand am primit telefonul am gasit aplicatii Vodafone. Am avut si o cartela Vodafone si aceea mi-a mers. Deci e blocat? Daca nu, ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Telefoanele cumparate de pe eMAG sau altex media galaxy flanco etc sunt deblocate nu lucreaza cu Orange sau alte firme de genu. e ciudat ca ai avut app Vodafone pe el cred ca e blocat in Vodafone incearca sa bagi alta cartela in el dar nu Vodafone ca zici ca aia merge baga cosmote sau Orange cere si tu cartela 5 minute de la cineva si vezi daca merge daca nu merge inseamna ca e codat. eu am o cartela de la digi insa nu am avut cod pin la ea. dar daca bagi cartela in alt telefon care nu e deblocat sau pe reteaua aia iti cere un cod de deblocare.