| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare. am o placuta de ram de 4 gb Geil si placa de baza imi suporta numa 8 gb. Mai pot sa iau inca 4 gb dar nu Geil ci alta marca, Kingston sau Kingmax sau trebuie sa fie neaparat Geil?

Răspuns Câştigător
| Maj3stic89 a răspuns:

Nu conteaza firma ramiilor conteaza sa aiba aceeasi frecventa deci ai un ram de 4gb ddr3 1600mhz la fel trebuie sa scrie si pe celalalt firma nu conteaza.

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Du-te cu placuta RAM la magazin. Sau uita-te bine ce scrie pe ea si cauta pe net caracteristicel ei. Trebuie sa fie la fel. Nu sunt multe tipuri de memorii care sunt echivalente intre ele.