| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare ce merita sa iau mai mult? Un Procesor Intel Pentium Kaby Lake G4560 3.50 Ghz, 3MB Socket 1151 cu o Placa Video ASUS GeForce Gt1030 2GB GDDR5, 64 bit

sau

Doar un AMD Ryzen 3 2200g cu placa video integrata Vega 8?

Funda!

Răspuns Câştigător
| EusebiuPWN a răspuns:

Ryzen 3, iti recomand ca atunci cand mai faci rost de bani sa adaugi si o placa video, un 1050ti de exemplu.
Sa nu uiti sa iei doua module de ram cu frecventa cat mai mare.

4 răspunsuri:
| CVane a răspuns:

Se merita? laughingNormal, ce ai tu acolo e low level, merge de un csgo, si ...cam atat

| UnANONIMfaradate a răspuns (pentru CVane):

Nu inteleg ce legatura are ce ai zis tu cu intrebarea dar in fine.

| UnANONIMfaradate a răspuns (pentru CVane):

Si oricum nu stau sa dau mai mult de 15 mil pe un PC doar ca sa "vad" jocul mai bine si nu, nu merge doar de un csgo, aparent mai si esti in necunostiinta de cauza?

| CVane a răspuns (pentru UnANONIMfaradate):

Necunostinta de cauza, i-auzi cine imi zice laughing. Fratele meu, iti faci PC de gaming in 15 milioane mult mai bun decat ce ai tu aici, SH, dar mult mai bun, si asculta sfatu meu ca nu iti zic de rauwinking.
Iti iei un kit I5 2400 cu placa de baza si 8gb ram, e in jur de 500 lei pe OLX, e nitel mai bun ca G4560, fiind quad core.
Iei o carcasa noua frumoasa 80 lei pcgarage, iei o sursa segotep sau ceva firma 150 lei, minim 500w.

Iei de pe okazii un RX 370 OC, la 420 lei care spala pe jos cu 1030 si te joci si tu decent. 1150 pana acum, mai iei un hdd 1tb la 180 si chiar mai ramai cu bani.winking