| ToNightFADE a întrebat:

am o intrebare super rapida.
Am un PC, un PS4, un Monitor.
Monitorul are o pata neagra in mijloc jos ce acopera o parte maricica din ecran.

As dori sa schimb rezolutia din 1920x1080 (Cea normala!) in 1600x900 deoarece pata nu va mai acoperi din ecran pentru ca am facut ecranul mai mic.

Nu ma intereseaza de rezolutia pe PC, as dori sa o schimb ori pe PS4 ori pe Monitor in 1600x900, stiti ce as putea sa fac in privinta asta?
DAU FUNDA!

Monitor : Acer KG241Q

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă monitorul are pixeli "morți", ăia sunt așa in orice rezoluție ai alege. Deci schimbă-ți (cumva) monitorul

| Wr3nch a răspuns:

Stii ca daca scazi rezolutia imagine NU va fi mai mica, ci doar se va vedea mai rau nu?