| Fan7a4 a întrebat:

am o mica intrebare, as putea face overclock la procesorul meu de la laptop? este un i3 m 330 de 2.13 ghz, daca da, cat as putea sa il overclock-ez? cu ce program, stiu ca exista riscul de al arde... vreau doar sa stiu daca este posibil si cat ar fi maximul care il suporta, multumesc anticipat, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu ii poti face OC. In primul rand acela este un procesor ''m'' ( mobile ) cu multiplicatorul blocat. Fiind un procesor relativ vechi, nu suporta nici turbo boost, asa ca frecventa lui ramane stablila la cat este. Nu te obosi sa cauti pe google programe de OC, caci nu exista asa ceva pentru tine.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Ce vise ai...