| Daniel235 a întrebat:

Am o placa video: r7 250 with boost 2gb gddr5 128bit.
Procesor: pentium G3240.
Ram: 4gb ddr3 1600mhz.
Si vreau sa vand ram astia si sa iau 8gb si ma gandesc sa overclockez procesorul, este cu cooler-ul stock si nu am nici idee cum sa il overclockez. Si rezista sa il overclockez? SI daca da, cum?

1 răspuns:
| EneCristian a răspuns:

De ce? asta e prima intrebare nu merita amice overcloking ai nevoie de o racire buna nu stock de o sursa capabila si deseori strici piesa fiindca o foloseste pana peste limite.Se face din bios, insa nu recomand, ia-ti totusi rami te vor ajuta.