| happyfacess a întrebat:

Am o problema, am reincarcat cartusul original de la imprimanta si aceasta nu il mai recunoaste (Canon MP250). Ce ar trebui sa fac in aceasta situatie?

4 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Se poate baga si scoate de 2-3 ori poate va face contact.
Se poate incerca stergerea contactelor cu un servetel si putin alcool, urmata de stergerea cu un servetel uscat.
La fel si in imprimanta se pot sterge contactele care vin in contact cu cartusul cu un betisor pentru urechi.
Daca nu merge, atunci trebuie inlocuit cartusul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce eroare iti da? Uite aici codul erorilor: https://faximaploiesti.wordpress.com/......250-mp270/
daca este E.0.5 nu vei putea face nimic cum ti-a spus si LinxCont.

| Jager a răspuns:

Probabil e din cauza cipului. cartusul are un cip cu care imprimanta recunoaste cartusul. du l la un service

| happyfacess explică (pentru LinxCont):

Mersi.