| Omul96 a întrebat:

am o problema cu bateria laptop-ului. Cand conectez incarcatorul, la baterie imi scrie "60% available (plugged in, not charging)", mai mult de 60% nu se incarca nici cand este oprit nici cand este pornit. Laptop-ul este cumparat de un an, acum cateva luni m-am jucat cu setarile bateriei si de atunci tot asa imi apare. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Asa am patit si eu, si bateria e problema. Si de ce e buna de aruncat? pentru ca reparatul nu e de durata si o baterie reparata se cunoaste(ca a fost desfacuta) si acele celule neoriginale de obicei rezista mult mai putin.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cand apare asa bateria e praf, e buna de aruncat.

| Omul96 explică (pentru sltlp):

De ce?