| Skillzy2001 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul... Dupa ce am intrat intr-un joc s-a deschis o chestie Locker v5.20 care dupa cate am aflat eu este un virus care decripteaza toate fisierele de un anume tip.Stie cineva cum as putea sa scap de el? Nu este CTB-LOCKER ci doar Locker v5.20.
Am nevoie urgent ca de fiecare data cand drschid PC-ul apare...Multumesc!

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Așa cum ți-am zis.Devirusează calculatorul!, da devirusare NU cârpeală, asta ca să fi sigur că virusu ce tocmai l-ai instalat în pc-u tău de la jocurile furate să nu migreze pe internet și să atace și calculatoarele altora! Succes

| Skillzy2001 explică:

Ce antivirus recomanzi?

| HMike a răspuns:

Ctb-locker e un virus, Locker V 5.20 este un program de blocarea programelor. recomand Unlocker

| K0sti a răspuns:

Cripteaza nene, nu decripteaza! A dracu ea limba romana! http://www.epasystems.ro/locker-virus-ransomware/

| Skillzy2001 explică:

Cripteaza ma rog.Se mai greseste si in Romania...