| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu un netebook Acer cand il deschid nu-mi apare nimic, imaginea ramane neagra ( poate sa fie ca l-am tinut la frig si l-am bagat brusc la cald si l-am pornit) sau este windows? multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Poi daca era de la Windows trebuia sa se deschida si sa apara acele scrisuri de la startup iar cand ajungea sa incarce Windows-ul sa-ti dea o eroare sau sa intre in el si apoi sa-ti dea ecran albastru.

Si da, este pentru ca l-ai tinut afara si l-ai pornit, a facut condens, o sa rugineasca piesele din el/ o sa faca scurt etc. Du-l la service ca poate ti-l pot curata cei de acolo, sau daca nu, cumpara altul ca la garantie nu ti-l schimba nimeni.

(daca auzi ventilatoarele cand il deschizi) Poate sa se fi dus GPU-ul, sau contactele de la ecran, aici, vorbeste cu cei de la service. Sau poate e bateria.

12 răspunsuri:
| spaghetty a răspuns:

Este ca l-ai bagat din prima la caldura. Daca a stat o ora doua la frig trebuie lasat la caldura cateva ore cam 4-5 pana la o zi.

| georgedanielc a răspuns:

Incearca sa bagi un windows, uitate si la baterie poate fi descarcata si sa nu se alimenteze

| MambaNeagra a răspuns (pentru spaghetty):

L-am tinut o noapte si tot nimic, eu zic ca i-am stricat ecranul sad

| MambaNeagra a răspuns (pentru spaghetty):

L-am tinut o noapte si se aprinde dar tot cu ecranul negru-grii si mi-a spun cineva ca nu mai este bun ecranul thinking

| radu75 a răspuns:

Problema este ecranul. dar el ruleaza, se aude ceva in el ca si cand ar functiona? da mai multe detalii sa ne putem da seama la astfel de chestii!

| spaghetty a răspuns (pentru MambaNeagra):

Dar se aude sunetul de pornire al windowsului?
Cred ca ai ars ceva in el daca nu l-ai lasat la caldura si l-ai pornit din prima dupa ce l-ai luat de la frig

| MambaNeagra a răspuns (pentru radu75):

Se aude dar foarte putin

| MambaNeagra a răspuns:

Se aude. dar foarte putin

| MambaNeagra a răspuns:

Se aud ventilatoarele.

| RawGrey a răspuns:

Daca l-ai tinut la frig si l-ai bagat brusc la cald se uda componentele si nu trebuia pornit pe loc trebuia lasat 1 ora 2 acum mai asteapta si tinel la caldura poate isi revine... Un an nou fericit!

| RawGrey a răspuns:

Incearca sa il tii la o temperatura constanta!

| MambaNeagra a răspuns:

Adica mai are sanse sa-si revina:d?