| DenisaMaria288 a întrebat:

Am o problema cu wifi ul,de la o vreme face figuri, ba merge, ba nu mai merge.Mi s-a intamplat asta si pe telefon si pe laptop.Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| RoxanaY a răspuns:

Si mie mi se intampla. E o problema cu ruterul sau e de la retea, desi cel mai probabil e de la router. Ai 4 variante:
1. Incearca sa scoti router-ul din priza si sa-l bagi iar.
2. Este un buton negru pe lateralul ruterului. Apasa-l, asteapta putin si apasa-l iar.
3. Este un fir bagat in router. Acela este firul de internet. Poate este dereglat. Misca-l ca poate se regleaza.
4. Deconecteaza laptopul si tableta de la internet timp de cateva secunde si conecteaza-le iar.
Daca nici una din aceste variante nu merge inseamna ca e de la retea. Sper ca te-am ajutat! Funda?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca problema persista, chiar si dupa ce ai facut cele spuse de userul de mai jos, am sa te rog, sa-l trimiti in garantie, daca mai ai asa ceva.