| Razvan0310 a întrebat:

Am o problema cu windowsul cred. Pe laptop am windows 7 si totul mergea ok, pana azi... Cand am deschis laptopul azi am avut o mare surpriza. Pe orice tasta as apasa imi scrie 00000. De exemplu, daca apas pe tasta a imi scrie 00000a, daca apas pe b imi pare 00000b. Daca apas pe touchpad imi scrie 000000000....la infinit... Nu am nici o idee care ar fi problema... sa zicem ca ar fi de la tastatura, dar si mousepadup e stricat? Totusi tind sa cred ca e de la windows, dar nu vreau s ail reinstalez deoarece nu sunt sigur de cauza problemei... Daca stiti o rezolvara va rog ajutati-ma, chiar nu stiu ce sa fac.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Driverul a fost infectat de un virus sau mai multi.Singura posibilitate sa revina la normal este sa scanezi cu un antivirus.Iti recomand Malwarebytes anti malware.Scanezi cu el o data, de doua ori, ori de cate ori este nevoie, pana da rezultat 0 la virusi. Daca nici asa nu poti scapa de eroarea aia, trebuie reinstalat windowsul din restart si formatata partitia C sau amandoua in caz ca ai doua partitii. Bineinteles ca la formatarea partitiilor, va sterge tot inclusiv virusii.Salvezi poze si mai ai acolo pe un stick de memorie si formatezi partitiile apoi instalezi pe hard curat.