| 1Mihai1 a întrebat:

Ce tasta trebuie sa apas ca, dupa ce am bagat cd-ul cu windows si am dat restart la pc, sa-mi intre in...sa-mi reinstalez windowsul?

Răspuns Câştigător
| qrage a răspuns:

Este vorba de tasta F8 sau F10, Del, depinde. Incearca cu F8 si apoi cu restul. Dar atentie, trebuie activat din BIOS CD-ROM-ul sau DVD-ul ca prim device de boot(start), s-ar putea sa fie Hard discul setat ca unitatea de start, si atunci nu iti merge pana nu setezi acest lucru in bios. Ca sa faci setarile depinde ce tip de bios ai pe PC. De obicei meniul se numeste: "Boot device priority" vezi: http://www.hiren.info/pages/bios-boot-cdrom

Alte răspunsuri
17 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Bios? Incearca Del! Depinde de la un pc la altul. Succes!

Alte răspunsuri
| zahy a răspuns:

F8 sau F12

| zahy a răspuns (pentru zahy):

Alegi Cd -dvd si dupa aia stii tu, apesi pe orice tasta.

Alte răspunsuri
| angelicsin a răspuns:

F8 - F2 - F10 - F12 una din astea depinde de placa ta de baza o sa te duca la Boot MENU deunde poti alege sa boot-ezi dupa CD/DVD-rom... asta daca CD/DVD-ul tau este bootabil desigur.

| ooliveer a răspuns:

Pai daca te referi sa iti boot-eze cd-ul, apesi F8 sau F12, incearca una din astea happy

| Cosminuțul a răspuns:

N-I ASCULTA! Tasta care trebuie apasata este F8 ( asa la mine la pc) dar la tine s-ar putea ori sa apesi pe (F8 sau F12), incearca pe rand. Succes la instalare de programe si drivere.

| ioana195 a răspuns:

F12, si F8. La mine la pc asa este!

Alte răspunsuri
| Tutuc_Marine_1990 a răspuns:

Depinde de calculator, adica ce fel de bios ai instalat:
F2; F8; F9; DEL.