| Schiopu_Seby_1996 a întrebat:

am o problema cu yahoo mail de pe Android. Cand dau la adaugare cont scriu id si dau dupa am uitat parola imi zice ca "uffff nu va putem autentifica in acest moment" si inainte imi dade un cod pe tel.Ce trebuie sa ii fac? ESTE URGENT! DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| iDarkness a răspuns:

Conturile de yahoo merg si pe gmail mai nou. Scrii gen idultau@gmail.com in loc de yahoo, asta pe gmail bineinteles.

Bula
| Bula a răspuns:

Codul de autentificare trebuie introdus, iar dupa acceptare (identificarea telefonului tau) intrii la recuperarea parolei.

Daca astfel nu reusesti, intai intra de pe un calculator in contul tau, recuperandu-ti parola.
Cand ai intrat in cont, la setari pune-ti o parola noua, pe care s-o notezi. O verifici iesind si intrand in contul de e-mail tot de pe calculator. Daca functioneaza deja noua parola, IESI din contul yahoo de pe calculator.
Cu noua parola adaugi contul yahoo pe Android. Si de data asta vei primiun cod de confirmare prin SMS sau e-mail-ul alternativ pe care l-ai dat pentru sigurata contului.