| nopainkiller a întrebat:

Am o problema de ceva timp si nu stiu care ar fi motivul acesteia.
Problema suna cam asa:
Dupa ce am instalat Windows-ul pe laptop nu avea driverele pentru internet, asa ca le-am descarcat de pe telefon si le-am instalat pe laptop. Dar dupa asta conexiunea de la internet pe laptop este foarte lenta si viteza de descarcare este foarte mica, mai ales pe Chrome... Inainte de a instala windows-ul era totul perfect.
Daca ma puteti ajuta cu un raspuns, sau daca nu e asta motivul si il stiti sa mi-l spuneti si mie.
Astept raspunsul vostru. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

DE UNDE ai descarcat driverele?

problema ta poate sa fie de la driverele descarcate aiurea si nu de pe site-ul producatorului, de la faptul ca sunt f. multi care au un fetish serios cu windows 7, asa ca daca laptop-ul tau avea windows 10 si tu ai pus 7 atunci s-ar putea producatorul sa nu fi facut drivere deloc, iar tu sa fi gasit niste drivere care merg, dar merg post, pana la probleme de gen ai 100% procesor (la un windows nou asta se poate intampla), ai hdd si nu ai destula memorie (2G de memore in ziua de azi e MUUUULT prea putin, eu am 6G si imi sunt insuficienti), moment in care windows-ul freaca hdd-ul in draci, ai un program care freaca hdd-ul (si care poate sa fie windows-ul in sine), etc.etc.ETC.

5 răspunsuri:
| CatalinEnache a răspuns:

Ce firewall are?
Daca este o versiune (1-2) asta poate fi o problema.

| KillaNoFilla a răspuns:

Vezi modelul exact la laptop si descarca/instaleaza tot ce tine de wan, lan, wifi, enternet pe versiunea ta de biti(64 32)

| KanameKuran a răspuns:

Cum adica "inainte de a instala windows-ul era totul perfect"? De unde stii ca totul era perfect, daca nu aveai windows pe el? Aveai un alt sistem de operare, daca da, care?
Ce versiune de windows ai instalat?
Ce model de laptop este?

| BostanDaniel1974 a răspuns:

"C:\Program Files (x86)\Pointstone\Internet Accelerator 2\InternetAccelerator.exe"

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cum să ai un Windows 788.110 mai rapid - YouTube