| ncristian7805 a întrebat:

am o problema la un laptop median akoya,problema este loading screenul,dureaza foarte mult,adica imi ramane blocat pe emblema laptopului, si mai departe nu merge.Solutii?

6 răspunsuri:
| Ruski a răspuns:

Salutare! Ai incercat sa resetezi BIOS-ul?

| Andrei_Catalin_1993_t5yx a răspuns:

Schimbă Windows, resetează bios daca nu il duci la un service

| ncristian7805 explică (pentru Ruski):

Pai da dar...nu vrea sa imi intre in setarile biosului...

| Ruski a răspuns (pentru ncristian7805):

Nu e nevoie sa intri in setarile biosului. Pur si simplu scoti capacul carcasei, si pe placa de baza vei vedea o baterie. O scoti afara, o lasi cam 10-15 min afara, dupa care o bagi inapoi.

| JustCosmin a răspuns:

Imediat ce ai pornit laptopul, apasa pe una din tastele F2, Del sau F12 ca sa intri in setarile de la bios si de acolo dai restore la setarile Default.

| octav005 a răspuns:

Poate nu ai suficieinta memorie ram