| Panda1994 a întrebat:

Am o problema mare cu un virus (cred) care ma tot enerveaza. Imi tot deschide din 5 in 5 minute o noua pagina de net. Adica chiar si când stau pe desktop imi deschide Google chrome sau orice alt net si ma baga pe niste site-uri random. Am incercat sa dezinstalez si sa reinstalez netul dar fara nici o speranta. Am vrut sa-mi reinstalez Windows-ul dar nu am nici un CD cu Windows pe el iar cele de pe net nu prea sunt de acord cu ele. Daca stie cineva cum as putea sa rezolv aceasta problema as fi recunoscator si dau funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cu siguranta e un virus si o solutie de compromis (alta decat reinstalarea) este scanarea intregului sistem cu un antivirus bun. Poti apela si la Malwarebytes sau la Combofix (ultimul il recomand ca etapa finala, cand chiar nu poti scapa de acel virus, pentru ca e un utilitar agresiv).

2 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Un msconfig inainte si opresti de acolo tot ce iti pare dubios. iar apoi fix cum a zis dannyel86. scanare malwarebytes si la sfarsit combofix

| gelu1970 a răspuns:

Ruleaza adwcleaner si elimina tot ceea ce detecteaza
restart
ruleaza malwarebytes si elimina tot ceea ce detecteaza
restart
spune daca persista problema.