| popadrian96 a întrebat:

Salut TPU,
Am o tableta Prestigio Multipad 7.0 Ultra Tablet PC/PMP 3670B si am blocat-o dupa prea multe incercari la model. Acum imi cere email-ul, am incercat un Hard reset din tastele power on/of + si - si nu se deschide. Am mai incercat sa-i dau un reset din spatele tabletei de la butonul ala unde trebuie sa introduci un ac sa o resetezi. Se inchide si cand o deschid la loc la fel. Ajutati-ma cu un program de resetare/devirusare, numai sa o pot debloca, nu conteaza daca pierd datele din ea. Dau funda daca se rezolva. Multumesc.

1 răspuns:
| Hirtopeanu_Ady_1999 a răspuns:

Daca te pricepi la domeniul pc-IT, iti recomand sa conectezi tableta la PC/laptop si de acolo iti decodezi tableta ff usor, fie cu mail-ul tau, fie pur si simplu intri de pe setarile tabletei pe pc si dai deblocare.
Daca nu te pricepi, du-te la un magazin care se ocupa cu reparari/ansamblari componente pc/telefoane si zii daca te poate ajuta. Costa undeva la 10-20 lei, si dureaza 10-15 minute.