| raresu12 a întrebat:

Funda TPU! Am o tableta prestigio multipad pmp5580c duo. Cum pot sa dau hard reset la ea? Exista sanse ca dupa resetare sa nu se mai aprinda? Iar daca dau reset, imi vor disparea toate problemele de pe ea? Dau funda primului care raspunde la toate intrebarile!

Răspuns Câştigător
| dov76 a răspuns:

Incearca un hard reset si daca tot nu te poti conecta la google play atunci ai o problema de soft si ar trebui trimisa la garantie. Daca nu mai are garantie poti incerca singur dar nu prea recomand decat daca stii ce ai de facut pe acolo pentru ca exista riscul sa o faci inutilizabila.

2 răspunsuri:
| dov76 a răspuns:

Un hard reset nu ar trebui sa afecteze decat datele din memoria interna a tabletei. In ceea ce priveste problemele pe care le ai depinde de natura lor si daca nu ai dat detalii nu stim sa dam un raspuns.

| raresu12 explică (pentru dov76):

Cand vreau sa intru pe magazin play trebuie sa intru in contul gmail dar scrie ca nu am conexiune la internet desi sunt conectat la router-ul meu sau la oricare altul. Nu pot descarca nimic de pe internet(muzica poze videoclipuri etc)

| dov76 a răspuns (pentru raresu12):

Incearca un hard reset si daca tot nu te poti conecta la google play atunci ai o problema de soft si ar trebui trimisa la garantie. Daca nu mai are garantie poti incerca singur dar nu prea recomand decat daca stii ce ai de facut pe acolo pentru ca exista riscul sa o faci inutilizabila.