| Sergiupitica_Samy_1970 a întrebat:

Am tableta prestigio MULTIPAD 4 si a blocat-o copilul jucandu-se pe ea, si nu mai stie modelul. Cum o pot debloca? Cine ma poate ajuta?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu mai stie codul, nu modelul, ca modelul este scris pe carcasa tabletei, sau pe cutie, el a introdus un alt cod si a blocat o, incearca cu 1, 2, 3, 4 stelută sau cu nume, poate a bagat numele lui, vezi o combinatie de litere si cifre, poate a scris cu litere mari codul pin sau cu litere mici, copiii nu au ce căuta sa umble la tablete, calculatoare telefoane, daca nu merge, unica solutie este sa mergi cu ea la cei care repară telefoane, si ei vor gasi codul. Acum ce apare pe ecranul tabletei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce anume s-a blocat? Internetul sau tableta? Nu mai porneste sau ce face? explica mai pe larg ce se intampla daca o pornesti.

| Popescu_Teo_1966 a răspuns:

Sînt două variante.Prima, dacă are un mic orificiu (a nu se confunda cu cel pentru microfon) pentru resetare, atunci introduci acolo ceva pe masura si tii apasat timp de minimum 10 secunde timp in care tableta trebuie sa faca reboot. Adoua situatie e cea fara orificiu, si aici trebuie sa tii apasat concomitent butonul de volum mare si inchidere timp de 10-15 secunde, tot pentru reboot. Daca nu merge combinatia, schimbi ccu apasare inchidere si volum la minim. La unele sint schimbate comenzile.