| eueueueueue a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor cu aceasta cerinta in excel: Să se completeze câmpul Cod angajat știind că este format din inițiala numelui, inițiala prenumelui (doar inițiala primului prenume) și CNP-ul angajatului (Ex: PV-1621212345345)

Dau funda celui care ma ajuta si imi poate explica ce e de facut.

2 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Fiecare angajat are un cod, de exemplu Popescu Ionel si CNPul. Codul este PI-1541205600402 si tu presupun ca ai un camp in excel, adica o casuta, unde trebuie sa treci ce am scris mai sus. pentru fiecare angajat o casuta cu codul.

| eueueueueue explică (pentru christall):

Da. Dar eu trebuie sa folosesc pentru aflarea acestor coduri de formule. O formula o stiu, imi mai trebuie inca 2 pentru celelalte functii dar nu stiu cum sa pun 3 formule in una cum ar veni. Daca intelegi ce vreau sa zic