| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Cum se completeaza foaia de bac? ma refer in coltu ala sus unde scriu nume, prenume etc.
Sa imi spuneti daca gresesc undeva:
Nume:trec doar numele meu de familie
initiala prenumelui tatalui: trec initiala tatalui adica M.
Prenumele:Trec prenumele meu.
Scoala de provenienta: adica liceul la care invat
Centrul de examen:

Poate vi se pare banala aceasta intrebare dar vreau sa fiu sigur ca nu gresesc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti se explica ce sa scrii stai linistit

| ElenaSA a răspuns:

Nu vei gresi, oricum iti repeta profesorul supraveghetor ce trebuie sa faci. Dezchizi intai grupul de foi sa nu se imprime pe pagina urmatoare. Scrii exact ce ai scris acum in intrebare-cu majuscule. Centrul de examen-adica sliceul tau daca dai acolo sau altul daca se organizeaza in alta parte.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Dacă nici asta nu ştii, ia-ţi adio de la bac.
Sănătate!

| justsummer a răspuns:

La centru de examen scrii liceul unde sustii proba de obicei scrii prescurtat ca pe rândul următor sa poti scrie numele profesorului. Si încă ceva ai grija sa defaci foaia când scrii altfel se va imprima pe pagina următoare si scrie pe pagina doi in coltul dreapta sus unii cotectori considera semn daca nu ai scris si acolo. Si cam atât si succes mâine la simulare.