| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mare problema. Am un laptop Asus cu 4GA RAM. In primul rand am uitat sa formatez bateria si acum dupa mai bine de un an bateria lui ma tine 2ore ( de app 3 luni) dar dupa asta s-a mai intamplat ceva, a inceput sa nu mai incarce si sa nu faca contact cu mufa. Il apasam mai tare, il trageam, il invarteam pana mufa s-a largit si incarcatoru s-a taiat... incarca foarte greu. Credeti ca intra in garantie si pot sa-l duc la ei? Trebuie sa merg cu el neaparat la un service dar cat credeti ca m-ar costa? Stiti vreun service bun in Botosani?

3 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Nu este vorba de formatare, bateriile nu mai au nevoie de formatare. Bateriile din ziua de astazi putine sunt care mai tin mult si respecta cerintele fabricantului. Apple si Sony vaio au cea mai mare performanta atat ca si laptop dar si ca baterie. in rest sunt varza. Ar trebuie sa intre in garantie, dar trebuia sa mergi de la primele probleme, nu acum cand este deteriorat mecanic.

| darrio2007 a răspuns (pentru Jameson):

Ce spui si de Toshiba Satellite? A pornit pe al 8-ulea an si nu i-am schimbat decat placa de baza in acest timp.

| Jameson a răspuns (pentru darrio2007):

Nu stiu ce sa zic, este importanta si intretinerea, ce pot zice este ca modelel noi de laptop-uri ieftine sunt varza.