| MouseSoricelDecasa a întrebat:

am un laptop Asus si de la un timp nu se mai incarca, am incarcatorul bagat in priza arata ca alimentata, se incarca dar tot 0% ramane si nu e laptop caruia ii poti scoate bateria cum ar fi la laptop-ul HP. Ce pot sa fac ca sa il pot face sa incarce iar 100% fara sa merg la service sau alte chestii? Dau funda, vreau cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

Schimbi bateria
sau nu
o baterie originala costa de ustura (5-700lei)
una ne-originala NU isi merita banii, DELOC (se v-a strica in cateva luni)

nu degeaba laptop-urile au garantie 5 ani daaaaar, bateria numai un an

| MouseSoricelDecasa explică (pentru CarcotasulVesel):

Momentan nu pot face rost de bani si trebuie sa vorbesc cu parintii mei

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru MouseSoricelDecasa):

Cred sincer ca daca nu AI NEVOIE sa folosesti laptop-ul pe baterie, poti sa il lasi asa, nu merita investitia, iar bateria lasa-o connectata chiar daca nu merge, ajuta ca protectie anti-socuri de curent

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adică pe baterie NU "merge" de loc?

| MouseSoricelDecasa explică (pentru sierra1):

Cred ca nu ai inteles dar e si vina mea ca nu m-am exprimat cum trebuie deci eu am incarcator-ul laptop-ului bagat in priza dar zice alimentata (se incarca) dar ramane 0% si degeaba il am eu in priza ca mi se inchide cateodata si mai zice sa conectez un incarcator pentru ca e foarte redusa bateria

| sierra1 a răspuns (pentru MouseSoricelDecasa):

Am ințeles problema, repet: fără alimentator, "merge" sau nu doar cu bateria lui?

| MouseSoricelDecasa explică (pentru sierra1):

Daca scot incarcatorul se inchide si nu e laptop caruia ii poti scoate bateria si eu nu pot umbla pentru ca nu.s expert am 11 ani

| sierra1 a răspuns (pentru MouseSoricelDecasa):

Am ințeles. Baterie defectă, trebuie inlocuită. Nu costa chiar așa mult, cu 200 lei găsești originală

| MouseSoricelDecasa explică (pentru MouseSoricelDecasa):

Caruia nu.i poti scoate bateria*