| BaiatAnonim7226 a întrebat:

Am si eu o mica problema cu o tableta. O am de 2 ani si nu am facut nici o modificare la ea, acum cateva zile am lasat tableta pe masa si cand m-am intors imi aparea incontinuu Loading screen ul acela care apare atunci cand pornesc/opresc tableta de tot. Am asteptat 2 ore si tot asa apare si are momente in care ecranul sta negru timp de 1-2 secunde. Am dat un Factory reset de la butoane si a functionat doar ca in momentul cand m-am conectat la WiFi a inceput din nou. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa o duci la cei care repară asa ceva, tablete, poate sau mai mult ca sigur trebuie resoftată, sau poate are alte defecte, o fi defect ceva pe placa de bază de aceea nu se mai conecteaza la wifi.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Intra in bootloop. Daca nu mai ai garantie poti merge la un service oarecare sa o verifice,

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa lasi tableta conectata 30-60 minute pe incarcare.
Conectat si la ibcarcator, incearca conectarea la wi-fi.

| Bizon95 a răspuns:

I-a sunat ceasul big grin
si eu am un telefon anti-glont cu care din cand in cand mai faceam o treaba mica (il foloseam pe post de 3g router) si acum il bag in priza si se aprinde/inchide singur continuu odata la vreo 10 secunde

deci in afara de service nu ai ce sa faci, iar service-ul trebuie sa isi merite banii (la mine CHIAR nu merita)