| xBesTLifeX a întrebat:

am o problema: Acuma 2 zile mi-am cumparat o tableta Serioux Lightsorm X de 7", m-am jucat pana azi pe ea, mergea perfect, iar azi mi s-a blocat, mi-a ramas ecranul negru si am inchis-o (10 secunde pe butonul Power), iar acum nu mai porneste, am pus-o la incarcat si degeaba, am incercat si Factory Reset dar nu merge, am incercat si faza cu butonul Reset+Power, degeaba, am conectat-o la pc cu un usb si in pc imi apare ca am conectat un dizpozitiv dar la tableta nu imi arata nimic, ce as putea sa fac, fara sa o duc cu garantia?

Răspuns Câştigător
| Raresk654321 a răspuns:

S-a incins bateria si procesorulwinking Parerea mea e sa nu o lasi, daca zici ca abia ai luat-o du-te inapoi la magazin sa o schimbi sau sa o repare, nu o tine ca dupa aia nu o sa mai primesti despagubire. P.S: Nu incerca sa faci tu pe reparatorul happy

4 răspunsuri:
| Missie997 a răspuns:

Las-o la incarcat pentru ca i s-a incins foarte rau procesorul, mai lasa-le nu te juca non-stop asa este si cu telefoanele te joci pana se termina bateria apoi se inchide si te trezesti ca nu se mai aprinde si il lasi la incarcat o ora o jumate de ora si isi revinewinking succes :*

| xBesTLifeX explică (pentru Missie997):

Culmea este ca nu o gasesc pe net, nici macar la ei pe site, doar vreo 2-3 imagini cu ea pe google.
Cat sa o las? Am lasat-o vreo juma` de ora, la laptop cand o bag imi arata ca am conectat un dizpozitv dar la pe tableta nu arata nimic.

| Missie997 a răspuns:

Daca spui ca nu se aprinde in niciun mod posibil thinking ar fi bine sa mergi cu ea de unde ai cumparat-o bineinteles, daca mai ai garantie daca nu ti-o primeste, ar trebui sa mergi la un service. E foarte bine ca ai incercat totusi, dar daca nu merge in niciun mod fa ce ti-am spus mai sus :*

| liviustaicu a răspuns:

Daca ai cablu HDMI incearca sa o conectezi la televizor. Poate este defect ecranul si pe televizor iti apare ceva.