| CristianAlin12345 a întrebat:

Am si eu o problema cu monitorul. Azi-dimineata am pornit pc-ul,se auzea ca intra in windows, dar monitorul nu afisa nimic.Am incercat sa umblu la cabluri,am incercat cu alt cablu VGA,un alt cablu de alimentare,nimic. Mentionez ca nu intra nici macar in stand by, cand il aprind ledul se face direct verde si se stinge si se aprinde incontinuu.Unitatea nu are nimic pentru ca am incercat cu alt monitor si merge. Poate s-a ars ceva in el. Va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa-i mai fac.

2 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Parerea mea e sa renunti la el, prima oara credeam ca ai patit ca mine, daca nu iti arata nimic era dusa placa de baza dar daca zici ca merge cu alt monitor nu e aia, monitorul mai ales daca ai unul mai nou sau cu plasma, nu prea merita sa il faci, sunt destul de scumpe de reparat. Cu toate ca il poti duce la un service sa ii faca o revizie sa vada ce are, costa cam 40-50 lei dar decat sa dai banii pe revizie si reparatii mai bine renunta la el.

| K0sti a răspuns:

Sa-l duci la service, ce ai putea sa-i faci!