| Dorian0300 a întrebat:

Am si eu o problema cu un PC format din: placa de baza gigabyte 990x gaming sli v1.0, procesorul fx 8350 4. 0ghz cooler procesor cooler master gammaxx 200t, 20gb ram la 2100mhz, un gtx 750 ti 2gb si o sursa de 750w.
Problema este la procesor când sta in idle are undeva la 20 de grade iar daca fac ceva pe el nu înțeleg dc sare de la 20 direct la 40 adică nu creste si el treptat sare direct la 40 si nu stiu care ar putea fi cauza problemei.
Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

40 grade e o temperatură optimă de funcționare - când sare peste 60-70 atunci fă-ți probleme