| Dorian0300 a întrebat:

Am si eu o problema de curand am achizitionat o placa video AMD RX 580 XFX BLACK EDITION iar cand intru intr-un joc mi se inchide pc-ul ma gandeam ca poate este vina sursei are 700w "NO NAME" dar pe ea arata ca este certificata, eficienta 82+ daca are cineva idee ce se intampla va rog lati un mesaj.
Configuratia mea este:
proc:amd fx 8350
placa de baza:gygabite 990x gaming sli v1.0
rami:20gb de la hyperx Kingston
placa video am mentionat-o mai sus
ssd:Kingston de 120gb
hdd:2x300gb.

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Ai putea duce PC-ul la un service unde sa-ti testeze fiecare componenta daca e functionala (desi cam riscant intr-un cat uneori iti fura componentele bune, si iti pun altele mai slabe dar care arata la fel). Eu cred ca e sursa, ar trebui sa pui una de calitate precum un FSP Raider de 750W.
https://www.pcgarage.ro/surse/fortron/raider-750w/

4 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Sursa daca e no-name ar putea fi chinezarie proasta.
Alba problema pentru care se inchide ar putea fi de natura a biosului, ventilatoarele se invart cand pornesti PC-ul?

| Dorian0300 explică (pentru Superior):

DA se invart

| Dorian0300 explică (pentru Superior):

Deci nici nu se incarca jocul bine si mi se stinge eu ma gandesc ca e de vina sursa.

| Superior a răspuns (pentru Dorian0300):

Ai putea duce PC-ul la un service unde sa-ti testeze fiecare componenta daca e functionala (desi cam riscant intr-un cat uneori iti fura componentele bune, si iti pun altele mai slabe dar care arata la fel). Eu cred ca e sursa, ar trebui sa pui una de calitate precum un FSP Raider de 750W.
https://www.pcgarage.ro/surse/fortron/raider-750w/