| Andrew555 a întrebat:

Am si eu o problema cu un wi-fi de la trendnet TEW-638APB i-am facut setarile am semnal full dar cand vreau sa ma conectez imi spune ca se obtine adresa ip si asa ramane eu am netul de la RDS.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai ce ai tu nu e router...e un access point, o prelungire a unui router pentru un semnal wireless extins! Asta se cascadeaza cu routerul! Router ai?

9 răspunsuri:
| BloodAndBon3 a răspuns:

Ai incercat sa pui parola cu litere mari? laughing Toate literele sa fie mari.

| DenisIonut01 a răspuns:

Ai facut setarile la adresa 192.168.1.1? de obicei acolo trebuie sa setezi wi-fi-ul

| valentin75 a răspuns:

Salut! Ii poti face un update de firmware, vezi ce versiune ai pe el, scrie pe spatele lui. Dupa ce ai salvat fieiserul pe desktop (firmware), sa fie exact pentru modelul tau. Il scoti de pe net, legi computerul de un port (nu de wan, da), intri pe el si ii faci update-ul. Te uiti in pagina trimisa de mine, ai instructiuni acolo. Daca ai schimbat routerul cu un altul cei de la RDS ti-l detecteaza mai greu, dureaza cam 10 minute, daca e acelasi inseamna ca ai tu o problema locala. Poti suna la ei....vezi ce spun! Dupa update refaci setarile de la router, da. Bafta!
http://www.trendnet.com/support/supportdetail.asp?prod=150_TEW-638APB

| Andrew555 explică (pentru K0sti):

Ideea e ca wi-fi are doar un Lan atat nu mai are altceva.

| K0sti a răspuns (pentru Andrew555):

Tu imi dai link-uri care eu deja le-am vazut! Ti-am scris mai sus si te-am intrebat ceva! Ai de gand sa raspunzi, bine, nu... iarasi bine! In cartea tehnica a acelui access point spune exact cum sa-l conectezi! Trebuie numai sa o citesti!

| Andrew555 explică (pentru K0sti):

Am inteles. nu am si mersiwinking

| K0sti a răspuns (pentru Andrew555):

Cu placere!