| alexboss5555 a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-am cumparat niste casti cu microfon. Le-am bagat in mufele in care arata pe carcasa ca trebuia sa le bag. Am intrat in realtek audio manager ca sa mi le activez, dar am reusit sa fac doar castile, nu si microfonul deoarece nu imi aparea ca l-am bagat in mufa roz(in care de fapt l-am bagat). Acum am ajuns sa aud numai in casti( dupa ce am stat 2 ore sa scot si sa bag firele alea de la placa de sunet).
Poate ma ajutati voi sa-mi rezolv problema.

Răspuns Câştigător
| uNNN1k0lL a răspuns:

Salut! Incearcă să intri la setarile de la sunet, dăi pe default si daca nu merge poate o fi stricata mufa, sau nu face contact, sau sunt unele căşti fara microfon, dar asta n-are cum daca ai zis ca are fir pentru bagat microfonu!
Sper ca te-am ajutat succes!

5 răspunsuri:
| georgedanielc a răspuns:

Ai dat restart la PC?

| petrica1111 a răspuns:

Conecteaza-le in spate. Si incearca sa vezi poate ai microfonul pe mute.

| alexboss5555 explică:

Am rezolvat problema. Multumesc pentru raspunsurile date.

| uNNN1k0lL a răspuns (pentru alexboss5555):

N-ai pentru ce `. Daca mai ai nelamuriri contacteaza-ma in continuare big grin

| IulianZebra a răspuns (pentru alexboss5555):

Cum ai rezolvat
si eu am aceeasi problema