| LilTunechi a întrebat:

Salut am o problemathinking
Initialm am avut un sistem 2 1 cu telecomanda pe fir ma rog si avea jack pentru casti dar cand le bagam trebuia sa dau sistemul la 100% ca sa aud in casti doar vreo 20% si am crezut ca probabil este de la telecomanda
Astazi mi-am cumparat un sistem nnou genius sw-g2.1 Gx si are si acesta pe controller jack pentru casti si microfon si cand am bagat castile...stupoare exact la fel se comporta(din acest controller pleaca un fir cu mufa jack albastra si l-am bagat in pc...am placa onboard realtek hd placa de baza este destul de noua la setari pot seta si 7 1 )
Stiti cumva ce pot face ca sa pot auzi in casti normal fara sa fiu nevoit sa inlocuiesc de fiecare data mufa sistemului cu cea a castilor?
Precizez ca am intrat fara sa vreau la setari pentru mufa albastra din placa de sunet si acolo era dat sunetul la 20% si am crezut ca acolo era problema am setat totul la 100% si din nou teapa era exact la fel
Am folosit 3 casti diferite total functionale
Ma poate ajuta cineva?sad

2 răspunsuri:
| Stefan_Feliu_1994 a răspuns:

Ai verificat daca castile au vreun ajustator de volum? Asta poate fi o cauza foarte probabila.

| LilTunechi explică (pentru Stefan_Feliu_1994):

Nu au frate ti-am zis am verificat cu 3 casti chair crezi ca asunt atat de prost incat sa folosesc castile la volum mic?laughing) nu am 10 ani manlaughing