| Coporan123 a întrebat:

Deci cand bag mufa de la casti in spate la calculator nu se aude nimic dar microfonul merge.

Driveru de sunet este instalat nu apare nici-o problema in Device Manager.

Am citit pe manualul placi de baza ceva despre audio, am facut o poza:
http://tinypic.com/view.php?pic=1zfmvrt&s=8
Dar cred ca zice cum sa bagi firele de la mufele de sunet din fata carcasei, dar eu nu am mufe de sunet in fata.

Daca va mai trebuie poze, o sa mai pun.

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Atunci sa nu cumva sa fi instalat driverul gresit, sa nu mearga driverul cu windows-ul, sa fie o problema legata asa cum am zis de vreun flexi-jack si sa fie musai sa instalezi si software-ul audio, sau na... imi e foarte greu sa stiu de la distanta, pot fi mai multe lucruri, sper sa reusesti sa gasesti hiba.

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Ce se vede in acea "poza" e modul in care trebuiesc conectati pinii sau mufa cablului de la mufele audio ale carcasei. Cu ele sau fara ele mufa din spatele calculatorului trebuie sa mearga.

Daca driverul e instalat corect e bine insa s-ar putea sa ai nevoie sa instalezi si aplicatia. In primul rand pot apare probleme uneori daca sunetul e setat pe 5, 1 si tu bagi niste casti, sau poate mufele tale sunt flexi-jack si trebuie setata mufa verde pentru boxe, naiba stie.

Banuiesc ca ai incercat si cu alte casti sau altceva decat casti, nu cumva mufa pentru casti sa se fi defectat.

| Coporan123 explică (pentru AlexanderAdrian):

Am testat castile de la calculator si la telefon merg.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Coporan123):

Atunci sa nu cumva sa fi instalat driverul gresit, sa nu mearga driverul cu windows-ul, sa fie o problema legata asa cum am zis de vreun flexi-jack si sa fie musai sa instalezi si software-ul audio, sau na... imi e foarte greu sa stiu de la distanta, pot fi mai multe lucruri, sper sa reusesti sa gasesti hiba.