| PascuBogdan a întrebat:

Am si eu o problema mi-am instalat Windows 8.1 pe 64 de bits si intr-o seara mi-a facut 87 de up-dateuri si următoarea zi când îl deschid de mai bine de 7 ore îmi scrie preparing to configure your Windows don't turn off your
Computer care e problema?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

F8,system restore si off pe viitor la utpate

2 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

O.O
Cel mai mult am vazut (pe viu) 3 ore, dar 7 :)) RECORD!

Anyways, ia HD TUNE, dai pe HEALTH si vezi sa nu fie ceva cu galben/rosu (daca e galben e alerta, daca e rosu e nasol).
http://www.hdtune.com/files/hdtune_255.exe

Mai poti sa dai pe Error Scan si sa dai o scanare, trebuie sa fie totul VERDE, daca e rosu e nasol.

Mai poti sa faci un benchmark http://www.hdtune.com/images/screenshot.png

si sa te asiguri ca sunt viteze peste 100mb (ba chiar, o sa incerc sa ghicesc, ar trebui sa ajunga undeva la 200+ mb sau 400+mb in functie de cat de vechi este sistemul).

Daca totul este OK, inseamna ca a fost un bug/ceva la Windows si a mers foarte greu, nu esti primul, cel mai probabil nici ultimul :(

| K0sti a răspuns:

Pai daca esti gaguta si nu opresti update-urile...