| Gax97 a întrebat:

Am un canal de Youtube unde vreau sa incarc un clip a carui muzica este restrictionata/blocata din cauza drepturilor de autor. As dori un program/software cu care sa pot modifica melodia astfel incat sa nu mai fie aceeasi cu cea originala. As avea mare nevoie de un astfel de program.

Ce as putea face astfel incat Youtube sa nu-mi mai restrictioneze melodia?

Va rog tare mult sa ma ajutati! Dau funda celui care ma va ajuta! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Adica tu vrei sa furi (melodia), dar sa nu lasi amprente.
Ai doua solutii:
1. Schimbi melodia pe una "libera" sau faci tu alta melodie
2. Cu un program de editare performant (de exemplu "Sound Forge") modifici caracteristicile principale a melodiei, eventual o intorci de la capat spre inceput. happy

Eu, in locul tau, as lua un instrument muzical si as canta ceva melodie dupa capul meu, care sigur ar fi unicat si EU as fi autorul. big grin

| dannyel86 a răspuns:

Nu e suficient sa faci un remix. Tot va fi restrictionat, pentru ca e facut dupa un original cu drepturi de autor.
Creeaza un continut original si nu vei avea probleme pe Youtube.