| anonim_4396 a întrebat:

Am un CD cu Windows 7 l-am instalat dar cand vreau sa bag cablul de net la laptop ca sa am internet nu se conecteaza. Ce pot face? Sau am selectat eu ceva gresit la Instalare?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

R: Este pentru ca nu ai driver-ul instalat.Ce trebuie tu sa faci este sa instalezi programul 3DP net de pe un alt PC, sa muti programul pe un stick, iar dupa conectezi stick-ul in picipul cu problema, COPIEZI programul depe stick in PC(FOARTE IMPORTANT) si dupa rulezi programul, iar el iti va spune ca iti lipseste driver-ul pentru EThernet si iti da optiunea sa-l instalezi, iar de acolo ai internet
Alte solutii:
Daca ti-am fost de ajutor nu uita de funda si evaluarea raspunsului raspunsului ca fiind folositor si/sau inteligent
Nume user: Bogdan70001
Utilizator: Senior
Raspund frecvent la categoriile: Telefonie, Tehnologie
Cele mai multe raspunsuri le dau la Telefonie

16 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Stick-ul in PC-ul cu problema*

| Costi21FTW a răspuns (pentru Bogdan70001):

Da, dar el nu se conecteaza la net deloc si windows-ul este piratat acest program nu necesita internet cand il bag in laptop?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Costi21FTW):

Nu conteaza ca-i piratat sau ca nu ai net pana la urma asta face el practic iti da driver-ul de net fara net.Eu asa fac mereu deci merge 100% GARANTAT
Tu doar baga stick-ul cu programul in PC muta programul in PC si porneste-l si iti zice ca iti lipseste driver-ul de net si langa o casuta verde...tu apesi pe ea si programul iti ia singur driverul...to doar fa exact ce ti-am scris mai sus.Si nu uita de fundita daca a mers(btw o sa mearga laughing)))))) )

| Costi21FTW a răspuns (pentru Bogdan70001):

Am facut ce ai zis si nu a mers. Nu ai cumva un clip care sa ma ajute?

| Costi21FTW a răspuns (pentru Bogdan70001):

Gen dau pe el ca sa instalez driver-ul si imi deschide Internet Explorer si zice ca nu am net

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Costi21FTW):

Nu stiu ce ai instalat tu, dar eu folosesc 3DP net de cand instalez Windows-uri si tot ce trebuie sa faci este sa apesi pe acel buton verde de langa driver-ul pentru internet si iti instaleaza singur driver-ul si app tot YouTube-ul iti recomanda aplicatia asta ca sa iei driver-ul pentru net pentru ca este cel mai popular program din lume pentru asta

| Costi21FTW a răspuns (pentru Bogdan70001):

Auzi ai Facebook? Si iti scriu acolo poate ma ajuti mai bine Si iti dau si funda acum

| sierra1 a răspuns:

Singur nu se va conecta niciodat[. Trebuie să-l configurezi (pe nic - network interface card) să dai user, parola - asta după ce te asiguri c e bine instalat.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Costi21FTW):

Prefer ca Facebook-ul sa ramana confidential, dar am discord si iti pot spune acolo tot ce trebuie sa faci sau da-mi mesaj aici pe TPU

| Costi21FTW a răspuns (pentru Bogdan70001):

Nu pot da mesaj mai bine spune-mil aici sau da-mi tu mesaj pentru ca pe mine nu ma lasa sa iti dau zice ca ai rank mai mare

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Costi21FTW):

Pai ti-am zis tu trebuie sa te duci la un PC functional si sa pui programul pe stick.Stick-ul il conctezi dupa in celalalt cu problema si scoti programul de pe sttick si il pui pe PC. Dupa deschizi programul si in partea de jos gasesti 100% un driver.e ala este pentru internet tu doar apasa pe el si lasa programul maxim 1 minut...eu folosesc Wireless si mi-a cerut direct sa aleg o retea de net si gata, dar daca tu ai prin cablu da-i si un restart si totul ar trebui sa fie gata dupa

| Costi21FTW a răspuns (pentru Bogdan70001):

Da, exact asta am facut dar mie cand dau pe el mi se deschide internet explorer si zice ca nu am net si nici daca dau la check for updates in setari nu ma lasa gen nu pot face nimic

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Costi21FTW):

Nu cred ca iti deschide IE ca sa-ti instaleze driverul din moment ce asta este practic rolul lui 3DP net...sa-ti instaleze driver-ul de net fara net.Probabil ti-a deschis IE gandindu-se ca ai deja net si cum fac alte rpograme sa-ti multumeasca ca le-ai folosit aplicatia.Vezi poate driver-ul se instaleaza...inchide IE-ul

| Costi21FTW a răspuns (pentru Bogdan70001):

OFFF e greu sa intelegi? Stiu ca asta este rolul lui. Dar mie cand dau sa se instaleze mi-l deschide si dupa ce inchid IE tot nu se instaleaza deci efectiv nu pot face nimic.

| Costi21FTW a răspuns (pentru Bogdan70001):

O hai ca am reusit pana la urma

| PainTech a răspuns:

Salut!
Ai rezolvat problema?