| KhaZix a întrebat:

Am un hdd(hard disk) de pc sata si vreau sa-l pun pe o placa de baza cu slot normal, exista pe piata vreo mufa cu care sa-l conectez?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Asa ceva iti trebuie http://www.pcgarage.ro/adaptoare/gembird/sata-ide-bi-directional-converter/

Bafta!

3 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Se merita dar costa mai mult decat un hdd ide... ma rog, acum depinde si de capacitatea hdd-ului pe care il ai. sa nu mai spunem ca o sa iti limiteze viteza sata la viteza ide

| KhaZix explică (pentru neluL):

Multumesc!

neluL
| neluL a răspuns (pentru KhaZix):

Cu placere! wave bye, bye