| costy20 a întrebat:

Deci vreau sa-mi iau un hard disk la pc si hardu care e acum in el e legat prin ide si am vazut pe placa de baza ca are si porturi sata 1.
pot sa iau un hard disk cu sata 2 sau 3 si sal conectez la 1, nu am mai vazut hard cu sata 1? o sa aiba viteza mai mica? pot sa le las pe amandoua?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Da dar e ca si cum ti-ai lua ferrari ca sa mergi pe strazile din ro: sata2 sau 3 sunt mai rapide decat sata si "forjeaza" placa de baza. de functionat ar trebui sa functioneze insa nu stiu ce sa spun

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Pe SATA e mai rapid. Teroretic ar trebui să fie funcțional.SATA sau SATA 1 e același lucru.