| george2431 a întrebat:

Am un laptop bun,este un ASUS ROG,in el am un procesor I7, o placa video NVIDIA GEFORCE GTX 950M, si alta placa video Intel(R) HD Graphics 4600. Unele jocuri ar trebui sa imi imearga bine dar merg un pic cu lag. Aveti idee cum sa fac laptop-ul sa functioneze la performanta sa maxima? Dau funda!
P.Sbig grinaca ajuta pot sa fac setari din NVIDIA Control Panel, NVIDIA GEFORCE Experience sau Intel Graphics Control Panel

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Daca vrei ca un joc anume sa ruleze cu placa dedicata si nu vrei sa lasi asta sa decida automat laptop-ul, instra in nVIDIA control panel si pune manual ce executabil/executabile ai la respectivul joc si tot manual alegi placa dedicata.