| george2431 a întrebat:

Am un laptop ASUS ROG,cu procesor I7, placi video NVIDIA GEFORCE GTX 950M si Intel(R) HD Graphics 4600(sistem de operare Windows 8.1),problema este ca jocurile merg mai bine cand il pun la incarcat,nu cand functioneaza pe baterie,si chiar daca am acest procesor si aceste placi video,unele jocuri merg cu putin lag, desi ar trebui sa mearga foarte bine.Ce sa fac? Daca ma ajutati sa rezolv problema dau funda.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Intri la panoul de control, setările pentru alimentare și la varianta pentru acumulator pui să nu facă economie de baterie, ci să meargă pe performanță maximă (la fel ca pe alimentarea la rețea).

| george2431 explică (pentru mihai69):

Am incercat asta, si nu prea a avut efect.