| JPH a întrebat:

Am un laptop cu : i7-4720HQ si gtx 950M [ddr3]. Am vazut ca in jocuri, cu fps-urile deblocate placa video urcal a 99% usage in timp ce procesorul sta undeva la 40% si am vazut ca unii dau overclock la placa video pentru a merge mai bime. Intrebarea mea este : merita? are rost sa incerc? si daca da ..cu cati MHz ar trebui sa dau overclock? Dau funda big grin

3 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

In partea dreapta ai o baterie apesi click dreapt si la profile selectezi high performance

| venomoustyle24 a răspuns:

High performance din control panel. Daca ii dai overclock sa iti cumperi si un extinctor in culoarea ta preferata, e laptop, la fiecare pornire se incalzestewinking imagineaza-ti pe overclock. Fa ce vrei, incearca! E doar un obiect.

| JPH explică (pentru venomoustyle24):

E tot timpul pe high perfromance... >.> ..intrebam deoarece am vazut pe altii facand la acelasi model de placa video.dar m-am gandit sa nu fac... nu merita riscul..mersi oricum.