| JPH a întrebat:

Am un laptop Asus f550j [ 8 ram ddr3, i7 4720Hq, placa video gtx 950M ] si as vrea sa stiu daca e bine sa-i dau overclock la placa video [am msi afterburner instalat deja ]. Eu am intre 80-90 de grade in general cand ma joc ceva cat de cat solicitant [ uneori mai putin ]. Asadar as vrea sa stiu daca e bine sa dau oc la placa video si cum ar afecta temperaturile laptopului in sesiunile de gaming si cum ar afecta performanta [ presupun ca as avea mai mult fps dar vreau sa stiu daca merita]. Multumesc anticipat si dau funda!

Răspuns Câştigător
| WxRo a răspuns:

Nu merita sub nicio forma. Deja ai temperaturi extrem de mari iar sporul de performanta o sa fie inexistent. Asa ca mai bine stai linistit si ti-as sugera si o curatare la acel laptop.