| anonim_4396 a întrebat:

am un laptop cu windows 8.1 si imi trebuie windows 7 pentru scoala. dar nu vreau sa renunt la windows 8.1 pentru ca pentru windows 7 nu gasesc drivere nicaieri.
Deci. pot sa instalez windows 7 dar in acelasi timp sa am si 8? daca da, cum? (daca ajuta, am doua partitii C si E. in C e windows-ul iar in E am niste poze, filme si jocuri pe care nu as vrea sa le sterg.) profa de informatica a zis sa imi instalez windows 7 in partitia E
voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Poți instala și pe C:, nu e musai să fie pe partiții diferite. Iar dacă îl pui în E: nu trebuie să formatezi ca să se piardă datele pe care le ai deja acolo.

2 răspunsuri:
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Poti sa instalezi Windows 7 intr-o masina virtuala si-l rulezi intr-o fereastra ca pe orice sistem. Asta te scuteste de dual-boot si alte probleme de gen.

| mihai69 a răspuns (pentru CiupercuțulCrăcănat):

O soluție excelentă, dar nu pentru un copil, nici pentru un PC cu resurse puține.